Choď na obsah Choď na menu
 


Guns n Roses

21. 6. 2009

Guns n Roses

Obrazek
História skupiny

1985
- Rose (vl. m. Wiliiam Bailey, nar. 1962 - svoje pravé priezvisko Rose sa dozvedel až ako 17-ročný, pretože jeho skutočný otec odišiel z domu, keď bol William ešte nemluvňa, a matka Sharon sa druhý raz vydala za L. Stephena Baileyho) z mesta Lafayette, lndiana, USA, si vyberie meno Axl podľa jednej z miestnych kapiel, s ktorou účinkoval v Indiane (svoje prvé hudobné skúsenosti získal vo veku 5 rokov ako člen kostolného zboru), a stopom odchádza do kalifornského mesta Los Angeles, kde sa má stretnúť so svojím starým priateľom Stradlinom (vl. m. Jeffrey Isbell), ktorý má za sebou roky neúspešného účinkovania v losangeleských kluboch. Dvojica sa spoji s gitaristom Traciiom Gunsom a založí skupinu Rose, potom Hollywood Rose a neskôr LA Guns. Adler (nar. v Ohiu) so Slashom (vl. m. Saul Hudson, nar. v Stoke-on-Trent, Staffordshire, UK) (jeho otec Anthony je autorom obalov LP platní, okrem iných albumu Joni Mitchell Court And Spark, a matka Ula je módna návrhárka a autorka kostýmov Davida Bowieho z filmu "The Man Who Feli To Earth"), spolužiaci zo strednej školy Bancroft Juníor, hrajú v skupine Road Crew, keď Slash uvidí Rosea a Stradlina v Losangelskom klube Gazzari's. (Adler predtým neuspel v skupine Poison, kde ho nahradil C.C. DeVille.) Posledným členom kapely je McKagan (vl. m. Michael McKagan), člen skupín zo Seattlu, ktorý zareaguje na inzerát, hľadajúci basgitaristu pre skupinu Road Crew. Členovia sa zhodnú v chuti hrať zemitý a dráždivý rock'n'roll a vyberú si nový názov, pretože predtým zamietli návrhy ako Heads Of Amazon a AIDS. Na prvý oficiálny koncert v Los Angeles sa dostavia dvaja diváci. Kapela sa stane miestnym kultovým favoritom, spájajúcim svoje predstavy punkového, níhilízmu s tradičným heavy metalom.
Jún
- Súbor začína americké turné "The Hell Tour '85".
1986 Máj
- Guns N' Roses vydávajú v náklade 10 000 exemplárov LP Live... Like A Suicide so 4 skladbami na značke Uzi/Suicide.
Júl
- Po intenzívnom koncertovaní v Kalifornii a ponukách od nahrávacích spoločností podpisuje súbor celosvetovú zmluvu so spoločnosťou Geffen Records prostredníctvom jej šéfredaktorov Toma Zutauta a Teresy Ensenat. Ešte pred podpisom si Rose oficiálne zmení meno na W. Axl Rose.
Keď skupina odmietne ponuku manažéra Aerosmith Tima Collinsa a vyhodí svoju pôvodnú manažérku Vicky Hamilton, podpisuje manažérsku zmluvu s tímom Alan Niven a Doug
Goldstein zo spoločnosti Satrvinski Brothers Management.
August
- Skupina začína nahrávať v štúdiu Rumbo v Canoga Park Los Angeles s producentom Mikeom Clinkom.
1987 Január
- Geffén vydáva LP Live... Like A Suicde, ktorá predtým vyšla na značke Uzi/Suicide.
Apríl
- Skupina účinkuje ako predkapela na americkom turné Iron Maiden, ale v polovici šnúry musí odstúpiť pretože Rose stratí hlas. V tom istom období posielajú Slasha na Havajské ostrovy zbaviť sa návyku na narkotiká. Väčšina členov kapely sa netají problémami s drogami a alkoholom.
Jún
- Pri prvej návšteve v UK vystúpi kapela v londýnskom klube Marquee.
Júl
- Začiatok amerického turné, tentoraz ako predkapela Mótley Crue.
August
- Vychádza debutová LP Appetite For Destruction nahratá v štúdiu Daryla Dragona Rumbo Recorders. Autorom skladieb, aranžmán a zároveň interpretom je celá skupina a producentom je Mike Clink. Album začína pomaly stúpať v rebríčkoch v USA i v UK.
Október
- Welcome To The Junqle vystúpi v UK na #67.
November
- GNR prichádzajú do UK na svoje prvé turné po veľkých scénach a ako predkapelu si berú heavy-metalovú formáciu Faster Pussycat. Medzi koncertmi je aj vypredané predstavenie v londýnskom Hammersmíth Odeon. Pri barovej šarvátke si Adler zlomí ruku a za bicími ho nahrádza bubeník skupiny Cinderella Fred Coury.
1988 Máj
- Počas štrnástich mesiacov nepretržitého koncertovania začínajú Guns N' Roses turné po najvýznamnejších scénach USA ako predkapela Aerosmíth, ale čoskoro sa stanú hlavnými interpretmi oni sami. McKagan sa žení a na jeden spoločný koncert s Aerosmith nájde za seba náhradu.
August
- Debutový album sa po 57 týždňoch v rebríčku konečne prebojuje na # 1 v USA, keď jeho predaj už prevýšil 5 miliónov exemplárov. V UK sa o rok dostane na #5. Skupina prerušuje americké turné, aby vystúpila na deviatom ročníku festivalu "Monsters Of Rock" v Castle Donington, Leicestershire, pred odhadovanými 92 000 divákmi. Ich tretie vystúpenie na veľkom festivale je prekazené, keď paródia na davový "tanec" pri piesni It's So Easy zapríčiní 2 úmrtia. Kapela sa o tom dozvie až po skončení svojho bloku a Rose pri odchode zo scény divákom údajne zaželal: "Dobre si to tu užite a nepohlušte sa," pričom skupina svoje vystúpenie už predtým tri razy prerušila a pokúšala sa upokojiť divákov. Súbor sa neskôr pripojí k turné Iron Maiden "Summer '88", ale keď Rose stratí hlas, musí niektoré kalifornské koncerty odrieknuť.
September
- Skladba Sweet Child O'Mine, venovaná Axlovej priateľke, vedie americký rebríček, hoci Axl sa hnevá, že spoločnosť Geffen ju skrátila zo šiestich na štyri minúty. V UK vystúpi singel na #24.
Október
- Welcome To The Jungle z posledného filmu s Clintom Eastwoodom "Dead Pool", v ktorom možno skupinu zazrieť v epizódnej úlohe (skladba sa stane hymnou fanúšikov futbalového klubu Cincinnati Bengals), vstúpi do rebríčka v USA na #57 a v UK na #31,. kde vychádza na singli s dvoma A stranami so skladbou Night Train. Rose hosťuje pri nahrávaní tretieho sólového albumu Dona Henleyho.
November
- Po skončení amerického turné s Aerosmith, počas ktorého Rosea v mestách Atlanta, Chicago a Philadelphia zadržala polícia, skupina ruší plánovanú návštevu UK s Metaliicou a dáva prednosť dlhšiemu odpočinku. Reedícia singla Welcome To The Jungle s B stranou Nightrain sa tentoraz v UK prepracuje na #24.
December
- Vychádza minialbum s ôsmimi skladbami G N' R Lies, na ktorom sú štyri skladby zo staršej LP Live - Like a Suilcide a štyri nové nahrávky. Skupina koncertuje v Japonsku a jej album Appetite For Destruction sa za 6 miliónov predaných exemplárov stane multiplatinovým. Welcome To The Jungle skončí v USA na #7.
1989
- Album G N' R Lies vystúpi po 39 týždňoch v rebríčku na #2 v USA a na #22 v UK.
Január
- Sweet Child O'Mine získa pri udeľovaní Amerických hudobných cien ocenenie Najobľúbenejší singel. Pri skladbe Patience zaskočí za prechladnutého Adlera za bicími Don Henley.
Február
- S dvoma LP - Appetite For Destruction (na #2) a G N' R Lies (na #5) - v americkej Top 5 vyrovnáva skupina rekord spred 15 rokov.
Marec
- Paradise City sa zaraďuje v USA na #5 a v UK na #6. Skupinu sťahujú z programu plánovaného benefičného koncertu na pomoc obetiam AIDS "Rock And A Hard Place" v Radio City Music Hall, keď homosexuálni aktivisti namietajú proti textu piesne One In Milion, ktorý obvinila z rasizmu organizácia Simon Wiesenthaf Center. (Benefičný koncert sa nikdy neuskutoční.)
Jún
- Patience vystúpi na #4 v USA. (Skupina sa neúspešne pokúsi o predvýrobnú prípravu nového albumu v Chicagu, Illinois.) Remix nahrávky Sweet Child O'Mine vystúpi v UK na #6.
Júl
- Patience sa zaraďuje na # 10 v UK.
August
- Nightrain uviazne v USA na #93. Stradlina zatýkajú za výtržnosť na palube Lietadla spoločnosti US Air (vymočil sa na dlážku, slovne napadol stewardku a fajčil v oddelení pre nefajčiarov).
September
- Pri šiestom ročníku udeľovania cien MTV Music Video Awards v Losangeleskom Universal Amphitheater získa skupina ocenenie na poli heavy metatu za Sweet Child O' Mine. Na slávnosti zaspieva Rose s Tomom Pettym Free Fallin'. V UK vychádza Nighfrain tretí raz a vystúpi na # 17.
Október
- Stradlin sa priznáva k výtržníctvu. Súd vo Phoenixe mu ukladá pokutu vo výške $2 000 okrem toho musí zaplatiť $1 000 za upratovanie a dostáva 6-mesačnú podmienečnú lehotu, počas ktorej sa musí hlásiť. Na koncerte v Losangeleskom Colíseum, kde skupina vystúpi ako predkapela The Rolling Stones (ktorých sprevádza na obmedzenom počte ich koncertov v USA), Rose obviní Slasha z "tanca s pánom Brownstoneom". čo má byť narážka na drogy, a potom prehlási, že možno ide o jeho "posledný koncert s kapelou. Rose opäť na pódiu drží publiku 5-minútovú protidrogovú kázeň a zároveň sa ospravedlňuje za svoje prehlásenie, že skupinu opustí.
December
- Pri ročnom hodnotení hudobnej produkcie časopisu Billboard získa kapela ocenenia Najlepší album a Najlepší album dvojice/skupiny.
1990 január
- Navidomoči podnapití Slash a McKagan sa v priamom televíznom prenose zo 17. ročníka udeľovania Amerických hudobných cien správajú vulgárne.
- Za LP Appetite For Destruction získa skupina ocenenia Najlepší heavy-metalový interpret a Najlepší metalový album.
Marec
- Rose je v ankete časopisu Rolling Stone za rok 1989 označený za Najhoršie oblečeného speváka a Najhoršie oblečeného rockového interpreta, hoci skupina sa v tej istej ankete stane Najlepšou heavy-metalovou skupinou.
Apríl
- Na koncerte Farm Aid IV. na scéne Hoosier Dome v Indianopolise, Indiana, zahrá skupina skladby Civil War a Down On The Farm od skupiny UK Subs. (Skladbou Civil War súbor prispeje na dobročinný album hnutia na pomoc rumunským deťom Romanian Angel Appeal Nobody "s Child. )
V lasvegaskej Cupid's Wedding Chapel si Rose berie Erin Invictu Everly, dcéru speváka Dona Everlyho. V Los Angeles podáva Rose žiadosť o rozvod, ktorú zdôvodňuje neprekonateľnými nezhodami. (Dvojica sa bude naďalej schádzať
a rozchádzať.)
Jún
- Verzia piesne Boba Dylana Knockin' On Heaven's Door v podaní skupiny zaznie v programe Toma Cruisea "Days Of Thunder" a stane sa často opakovaným videoklipom vo vysielaní MTV.
Júl
- Pred Roseov dom vo West Hollywoode sa dostaví trinásť policajtov s vytiahnutými obuškami. Rose podá sťažnosť na úradovňu miestneho šerifa.
Október
- Skupinu opúšťa Adler. Po preskúšaní Martina Chambersa, bývalého člena Pretenders, a Adama Maplesa zo Sea Hag, sa náhradou zaňho stáva Matt Sorum z formácie Cult, ktorý na Slasha zapôsobil pri koncerte Cult na scéne Universal Amphitheater v kalifornskom Universal City. Guns N' Roses podávajú žalobu na sieť obchodov K-Mart za neoprávnené použitie názvu a fotografie skupiny v reklame na hračkársku biciu súpravu. V žalobe sa tvrdí, že skupine to spôsobilo "ujmu na jej reputácii, hodnote a duševné muky".
- Rose je prepustený na kauciu $5 000, keď bol predtým zatknutý za to, že údajne udrel svoju susedku Gabrielu Kantor fľašou po hlave, pretože sa rozhodla privolať políciu a sťažovať sa na hlasnú hudbu.
November
- Rose oficiálne požaduje, aby boli jeho susedke zakázané kontakty s ním alebo jeho manželkou.
December
- Skupina ďalej nahráva 35 skladieb, určených pre dvojalbum Use Your Illusion I And II, ktorý má vyjsť v júni 1991. Na LP majú byt' cover verzie skladieb Paula McCartneyho Live And Let Die a The Damned New Rose a hosťami pri nahrávaní sú Alice Cooper a Dizzy Reed, ktorý sa stane stálym klávesistom skupiny.
1991 Január
- Roseovo manželstvo je po 9 mesiacoch zrušené.
- Skupina vystúpi pred 120 000 divákmi na festivale "Rock In Rio II" na futbalovom štadióne Maracana v brazílskom Riu de Janeiro.
Apríl
- Manažér Alan Níven oznamuje, že v budúcnosti budú musieť novinári pri všetkých rozhovoroch s členmi kapely podpísať súhlas s tým, že konečné schválenie zverejnenia interview bude dávať manažment skupiny.
Máj
- Turné po USA. Axl v St.Luis napadol fanúšika škoda 200 000 dolárov,
60 zranených /po dvoch rokoch ho odsúdili, zaplatil pokutu 215 000 dolarov/.
August
- Vychádzajú dve LP Use Your Illusion a Use Your Illusion II.
1992 Február
- Skupina vydáva 9-minútovú pieseň Sweet Child O Maine.
- Rozbieha sa turné Use Your Illusion po celom svete.
05.02.1992
- Praha. Koncert na Strahove, predkapely na turné sú: Soundgarden a Faith No More.
- Svetové turné - 240 koncertov, 3,6 miliona divákov, 5 kontinentov.
- Turné trvalo skoro dva roky aj s prestávkami po celom svete.
- Austrália Melbourne 72 500 návštevníkov.
1993 máj
- Los Angeles USA pokračovanie turné v Európe a na blízkom
východe. Gilby spadol na motorke na na turné prišiel Izzy. Tel Aviv 50 000, Atény, Turecko, Londýn 60 000, Viedeň Izzyho vymenil Gilby, Buenos Aires 70 000.
- Predkapely: Blind Melon, Soul Asylum, The Cult.
- Koniec 250 000 Wattového Use Your Illusion World Tour.
November 1993
- The Spaghetty Incident - Vydanie nového albumu.
- Album sa skladá z prebratých pesničiek zo 60 a 70 rokov. Na GNR sa zosype vlna kritiky za trinástu pesničku ktorá nieje uvedená na prebale Look At Your Game, Girl. Pieseň napísal masový
vrah CH. Manson.
- Nasledujú súkromné projekty jednotlivých členov GNR.
- Duff vydáva sólo album Believe In Me.
1994
- Singel k filmu Interview With A Vampire Sympathy For The Devil.
Gilby Clarke vydáva sólo album Pawnshop Guitars.
1995
- Slash vydáva LP It´s Five O´Clock Somewhere s kapelou Slash´s Snakepit.
1996
- Duff a Matt dávajú dohromady kapelu Neurotic Outsiders.
1997
- Gilby vydáva druhý sólový album "The Hangover".
Marec 1998
- Izzy vydáva druhé sólový album 117°.
September
- Gilby vydáva tretí sólový album Rubber.
- Medzitým Axl vyhadzuje a príma členov z GNR.
Október
- Dáva sa dohromady nová zostava Guns N´Roses: W. Axl Rose (spev), Robin Finck (ex-Nine Inch Nails, sólová gitara), Paul Huge (doprovodná gitara), Tommy Stinson (ex-Replacements, basa), Dizzy Reed (klávesy) a John Freese (ex-Vandals, bice).
December
- Duff vydáva album Ten Minute Warning´s.
Pripravuje sa nový album GNR.
1999
- Oh My God nová pieseň z filmu End Of Days .
2000
- GNR hrá v the House of Blues Las Vegas.
2001 január Rock In Rio festival .
2001
- Nový album Guns N´Roses s novým zložením kapely.
- Nove piesne ešte niesu upresnené odzneli však na Rock In Rio III festival.
Január 14 2001
- Rio De Janeiro, Brazília
Axl Rose [ Vocals, Guitar ], Dizzy Reed [ Keyboards ], Tommy Stinson [ Bass ]
Paul Tobias [ Guitar ], Buckethead [ Guitar ], Brain [ Drums ]
Robin Finck [ Guitar ], Josh Freese [ Drums ]
September
- Nový album Chinese Democracy - ani September to nieje.
- Vydanie nového albumu bolo opäť presunuté na neurčito.
14.08.2002
- World Tour 2002 od 14 augusta 2002 do 04 januára 2003.
06.12.2002
- Všetky koncerty od koncertu v Philadelphií kde
čakalo 20 000 fanúšikov boli zrušené.
2003
- Podľa vyjadrenia Axla Rosa vydanie nového albumu
Chinese Democracy bolo presunuté na koniec roku 2003.
 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

第一借錢網

(Dannynidge, 3. 11. 2019 22:48)

第一借錢網


https://168cash.com.tw/adv/area

Russian Army Goods - low prices for !!!

(StevenJet, 3. 11. 2019 14:03)

https://russian-army-goods.com/suits/winter-clothes/suit-camouflage-mpa-43

Air Max Clearance

(JamesDam, 3. 11. 2019 8:27)

Looked pretty good without Ndamukong Suh.
"We're a 2-4 football team that needs to get some more wins," he said. "Our team is building where we're gradually picking up momentum."
Gordon also was arrested for drunken driving in North Carolina last July.
"I think at the end of the day, everyone is driven in the NFL," Tull said. "If you aren't driven, you wouldn't be here. But I hope it does give me a little bit of an extra edge, knowing that having it taken away from me and knowing what it's worth, it's worth a lot."
The Rams, in search of their first winning season since 2003, also are breaking in a new offensive coordinator. The defense returns virtually intact.

寳島騎跡自行車協會

(Martyken, 2. 11. 2019 23:08)

寳島騎跡自行車協會 https://fmb.tw/

Russian Army Goods - low prices for !!!

(StevenJet, 2. 11. 2019 1:35)

https://russian-army-goods.com/suits/gorka-suits/suit-gorka-3k-bars

【揚歌-教學麥克風直營店】官方線上購物網站─JM-180B有線麥克風擴音器│無線麥克風擴音器│揚歌小蜜蜂│專營教學麥克風及教學擴音器

(MichaelExaps, 1. 11. 2019 20:05)

【揚歌-教學麥克風直營店】官方線上購物網站─JM-180B有線麥克風擴音器│無線麥克風擴音器│揚歌小蜜蜂│專營教學麥克風及教學擴音器

https://mic-shop.com/

Blog

(EugeneHew, 31. 10. 2019 18:22)

Nowadays competitors is rigid in nearly any kind of niche! If you're a new blog writer you actually can't expect to come to be globe famous rapidly or even if you blog frequently. https://storyblog.us/

【揚歌-教學麥克風直營店】官方線上購物網站─JM-180B有線麥克風擴音器│無線麥克風擴音器│揚歌小蜜蜂│專營教學麥克風及教學擴音器

(RonnieEvabe, 28. 10. 2019 22:18)

【揚歌-教學麥克風直營店】官方線上購物網站─JM-180B有線麥克風擴音器│無線麥克風擴音器│揚歌小蜜蜂│專營教學麥克風及教學擴音器

https://mic-shop.com/

Russian Army Goods - low prices for !!!

(StevenJet, 28. 10. 2019 13:24)

https://russian-army-goods.com/suits/gorka-suits/suit-gorka-3

Blog

(CharlesTen, 27. 10. 2019 19:58)

The blogosphere, composed of countless blog sites from all over the globe, is just one of the most popular faces of the Web. It's not just for young adults anymore. A number of years earlier, most blogs were run by youngsters that just wished to stay connected with their friends, or people that just wished to speak about their every day life.
https://darci.space/

娛樂城介紹

(LeonelWreby, 27. 10. 2019 6:15)

娛樂城介紹


https://forum.tw-sportslottery.com/thread-119-1-1.html

Russian Army Goods - low prices for !!!

(StevenJet, 24. 10. 2019 15:29)

https://russian-army-goods.com/suits/summer-clothes/summer-suit-partizan-m-reversible

第一借錢網

(Dannynidge, 23. 10. 2019 21:30)

第一借錢網


https://168cash.com.tw/adv/area

Нужный сайт

(ArkadiyRix, 23. 10. 2019 19:51)

https://zaxvatu.net/2-lenta/7-zhivotnykh-sposobnykh-zakhvatit-mir
https://zaxvatu.net/2-lenta/tm-dobrodar-semena-pochtoj-na-dobrodar-com-ua
https://zaxvatu.net/lenta/top-10-populiarnykh-modelei-po-mneniiu-google
https://zaxvatu.net/arkhiv/cherez-god-v-rossii-poiaviatsia-elektrokary-bmw
https://zaxvatu.net/nedvizhimost/kakie-pliusy-u-posutochnoi-arendy-kvartir
https://zaxvatu.net/kino/kritikam-ne-ponravilsia-lazurnyi-bereg-dzholi
https://zaxvatu.net/internet/wi-fi-okazyvaet-vred-na-detskii-organizm
https://zaxvatu.net/lenta/air-new-zealand-zastavila-svoiu-passazhirku-golodovat-v-techenie-sutok
https://zaxvatu.net/1-arkhiv/bitva-apple-protiv-samsung-zakanchena-v-polzu-pervogo
https://zaxvatu.net/arkhiv/fares-fares-stanet-vernym-soiuznikom
https://zaxvatu.net/2-krasota/proslyt-vulgarnoj-kak-vybrat-i-nosit-veshchi-s-leopardovym-printom
https://zaxvatu.net/kultura/kseniia-sobchak-pokidaet-rodnuiu-stranui
https://zaxvatu.net/kultura/ani-lorak-lichnaya-zhizn-semya-deti-muzh-karera
https://zaxvatu.net/klipy/smotret-onlain-klip-chris-norman-waiting
https://zaxvatu.net/avto/volkswagen-provel-restailing-sedana-polo

寳島騎跡自行車協會

(Martyken, 23. 10. 2019 0:34)

寳島騎跡自行車協會 https://fmb.tw/

Support please.

(RoseRof, 22. 10. 2019 17:52)

Please support, like. Thanks!
https://www.youtube.com/channel/UCpH35BoLCRuLmpIverYcw8A
https://www.youtube.com/watch?v=xQIZ68Mef8s
https://www.youtube.com/watch?v=IEWKqavaY74&t=1s

Просто великолепный сайт

(AntonRix, 22. 10. 2019 16:08)

https://zaxvatu.net/zhizn/svini-umnee-chem-sobaki
https://zaxvatu.net/kultura/leila-alieva-stala-materiu-priemnogo-rebenka
https://zaxvatu.net/1-dom/vybor-plitki-dlia-pola-v-dom
https://zaxvatu.net/tekhnologii/smartfon-oukitel-k4000-zameniaet-molotok
https://zaxvatu.net/2-lenta/pivnye-krany-v-gostinom-dvore-otkryvaetsya-bar-dlinoj-300-metrov
https://zaxvatu.net/arkhiv/vsia-pravda-o-iurii-kolokolnikove
https://zaxvatu.net/lenta/gavaii-zovut-i-zovut
https://zaxvatu.net/2-zdorove/kak-snizit-risk-insulta-i-infarkta-v-2-raza-prostym-metodom
https://zaxvatu.net/2-zdorove/glyukofazh-ili-glyukofazh-long-trudnyj-vybor-no-chto-luchshe
https://zaxvatu.net/arkhiv/aronova-sygraet-mariiu-bochkarevu-v-filme-batalon-smerti
https://zaxvatu.net/1-arkhiv/samolet-na-solnechnykh-batareiakh-letaet
https://zaxvatu.net/arkhiv/renault-sobiraetsia-predstavit-khetchbek-twingo
https://zaxvatu.net/1-tekhnologii/elka-dlia-lenivykh-liudei
https://zaxvatu.net/internet/gamburg-sobiraet-khakerov-so-vsego-mira
https://zaxvatu.net/arkhiv/detskaia-terapevticheskaia-stomatologiia

Bithereum for FREE and MUCH

(Dennfag, 22. 10. 2019 9:28)

Hello!
I find the site where you can earn many ETHEREUM coins!
It all easy! More about it you can read here: https://yourownfreenow.blogspot.com/
Its not joke, no spam, no lie, guyes. Just take a look with yourownfreenow eyes and start to act.
the bonus: https://cryptbrowser.blogspot.com/
This browser is minihng BitCoins!!! While you serf as usually!

Does anyone have any tips on how to fix my problem?=((

(AaronWerge, 21. 10. 2019 9:06)

Thank you for sharing with us, I always learn interesting things from your posts.
https://goodmoviestowriteanessayon651.blogspot.com
https://writeapersonalessay216.blogspot.com
https://wherecanibuyanessayonline916.blogspot.com
https://howtowriteadiagnosticessay325.blogspot.com
https://importanceofcollegeessay124.blogspot.com
https://essayuniversitylife491.blogspot.com
https://collegeessayplagiarism228.blogspot.com
https://collegeessaywritingprompts744.blogspot.com
https://entranceessayforcollege296.blogspot.com
https://collegeadmissionsessayhelp461.blogspot.com
https://wordstouseinacollegeessay51.blogspot.com
https://essayoncollegeeducation633.blogspot.com
https://howwriteessay249.blogspot.com
https://collegeessaychecklist346.blogspot.com
https://paperwithwritingonit877.blogspot.com
https://writeessaysforme269.blogspot.com
https://writeanarrativeessay582.blogspot.com
https://howtowriteanessay566.blogspot.com
https://writingessaycontests681.blogspot.com
https://highschoolapplicationessays106.blogspot.com
https://helpwritingcollegeessay967.blogspot.com
https://howtowritesummaryessay190.blogspot.com
https://hoetowriteanessay679.blogspot.com
https://howtowritearesearchpaperapa658.blogspot.com
https://howtowriteareviewessay801.blogspot.com
https://writinganalysispaper261.blogspot.com
https://helpwriteessay650.blogspot.com
https://medicalschooladmissionsessay257.blogspot.com
https://howtowriteanalyticalpaper941.blogspot.com
https://typeofessaywriting213.blogspot.com
https://howtowriteagoodsummaryessay436.blogspot.com
https://customessaywritingcompany52.blogspot.com
https://needhelpwritingaessay515.blogspot.com
https://tipsforessaywritinginenglish987.blogspot.com
https://essaycollegescholarships871.blogspot.com
https://describeyourselfcollegeessay549.blogspot.com
https://argumentativeessayhelp99.blogspot.com
https://paperwithwriting864.blogspot.com
https://collegelifeessay574.blogspot.com
https://howtowritethebestessay235.blogspot.com
https://howtowriteabriefingpaper273.blogspot.com
https://mbaessayhelp453.blogspot.com
https://essayaboutwebsite446.blogspot.com
https://writingpolicypapers473.blogspot.com
https://disneywritingpaper26.blogspot.com
https://collegeessaywords82.blogspot.com
https://tenstepstowritinganessay341.blogspot.com
https://editingcollegeessays772.blogspot.com
https://needhelpwritingaessay882.blogspot.com
https://scriptwritingpaper452.blogspot.com

第一借錢網擁有全台最多的借錢資訊

(Danielpam, 20. 10. 2019 5:21)

第一借錢網擁有全台最多的借錢資訊

https://168cash.com.tw/


« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53

následující »