Choď na obsah Choď na menu
 


Long Jump

4. 5. 2009

Long jump

Ako je už v názve napísane, ide o skok do ďiaľky, kde sa snažíte skočiť čo najďalej. Meradlo (unit), najdlhší long-jump na svete dosahuje dĺžku 252 units s USP. So scoutom môžete skočiť o niekoľko unitov viac.

Long-jump (alebo multi-strafe jump) je technika skoku v Counter-Strike používaná na prekonanie extrémnych vzdialeností (t.j. približne 220 až 250 unitov). Skoky takýchto dĺžok sa v KZ mapách vyskytujú veľmi zriedka, napriek tomu znalosť tejto techniky výrazne znižuje pravdepodobnosť pádu pri konvenčnejších skokoch.

Podstata skoku spočíva na dvoch veciach

Multi-strafing
       Jedná sa o pohyb, ktorý hráčovi udeľuje zrýchlenie, aj keď nemá kontakt s podlahou (ako pri skoku). Multi-strafing je možné naučiť sa nasledujúcim postupom:

  1. Vytvorte si vlastný server s priestornou out-doorovou mapou (napr. de_cbble), najlepšie však s nejakou KZ mapou.

  2. Nastavte gravitáciu na 0 (sv_gravity 0) a vyskočte.

  3. Po náraze o strop začnite s krokom A, neskôr s krokom B.

a/ Jemne točte myšou do jednej strany a držte strafe (A) do tej istej strany.
NEDRŽTE forward (pohyb dopredu)! Strany sa musia rovnať!
- výsledkom by mal byť zrýchľujúci pohyb do kruhu

b/ Jemne točte myšou do jednej strany a držte strafe do tej istej strany. Po natočení o asi 60° začnite jemne točiť do opačnej strany a v tom istom momente vymenťe aj stranu strafu. S narastajúcou rýchlosťou zmenšujte uhol zo 60° na 20 až 10°.
NEDRŽTE forward (pohyb dopredu)! Strany sa musia rovnať!
- výsledkom by mal byť veľmi rýchly esíčkovitý pohyb dopredu.

Správny odraz
      Čím bližšie k okraju sa odrazíte, tým lepšie. Ďalšou nutnou vecou je použitie strafe krátko pred odrazom. Je dobré sa tesne pred odrazom mierne natočiť a prudko so strafom do opačnej strany sa vymrštiť. Tieto detaily je tažké popisovať, lepšie ich vidno v demách alebo videách. Správne vykonaný odraz predlžuje dĺžku skoku približne o 10%.

Long-jump sa teda skladá z rozbehu s forwardom, natočenia do strany, vymrštenia a pustenia forwardu, multi-strafingu počas letu, stlačenia duck tesne pred dopadom a úspešného pristátia, tak ako je vidno aj na obrázku.

      Moment skoku sa nachádza medzi krokom 2 a 3, na konci červeného úseku. Celkovo sa jedná o techniku veľmi náročnú a je nutné ju trénovať dlhé mesiace.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.